Możliwości jakie niesie ze sobą metoda dr Ackermanna są ogromne. Metoda diagnozy i terapii wg koncepcji Ackermanna, jest obecnie jedną z najbardziej skutecznych i komplementarnych metod leczenia manualnego.
Wyróżnia się ona szybką i celową diagnostyką, a postępowanie terapeutyczne jest tu precyzyjne i dokładne. Wykonując zabieg terapeuta bardzo dokładnie wie co chce osiągnąć i dlaczego. Nie ma tu miejsca na przypadkowe zabiegi.
W praktyce terapia wymaga szerszego spojrzenia na przyczyny dolegliwości i ich złożoność. Kompensacja, którą rozpoczął „zablokowany” staw wymaga od terapeuty adekwatnego postępowania. Z tego powodu, jeśli ktoś chce pracować metodą Ackermanna musi poddać kontroli, a jeśli będzie taka potrzeba również wdrożyć terapię, w tych miejscach, które wykazują zaburzenia funkcjonalne. Poszczególne techniki zabiegowe w tej metodzie ograniczają się dokładnie do jednego segmentu, dlatego zostajeá„odblokowany” tylko i wyłącznie ten kręg, który powodował dolegliwości u pacjenta

Przy zastosowaniu metody dr Ackermanna w ciągu jednego lub kilku zabiegów można usunąć lub znacznie złagodzić ból.

Każdy zabieg zostaje poprzedzony szczegółową diagnozą wstępną. Terapeuta dokonuje oceny stanu pacjenta na podstawie wywiadu, palpacji ustawienia (przemieszczeń) i funkcji poszczególnych stawów. Należy także ocenić wyniki badań radiologicznych.
Zastosowane wówczas efektywne techniki pozwalają na skuteczne i bezpieczne przeprowadzenie zabiegu.
Dokładnie przeprowadzona diagnoza terapeutyczna, kieruje całym zabiegiem!!!
Wiele dolegliwości, które swoją przyczynę mają w zaburzeniach funkcji narządu ruchu, a zwłaszcza kręgosłupa, są z natury odwracalne. Wynika z tego fakt, iż można je usunąć. Często zmiany w funkcjonowaniu stawów kręgosłupa powodują występowanie objawów podobnych do tych, które wywołują choroby organiczne. Jeśli w badaniach lekarskich zostało wykluczone organiczne podłoże choroby, najczęściej można takiemu pacjentowi pomóc stosując terapią manualną. W praktyce klinicznej Instytutu Ackermanna, leczone są z pozytywnym skutkiem m.in. bóle kręgosłupa, głowy ( w tym m.in.. migreny, zawroty, mdłości, zaburzenia wzroku i słuchu), tułowia, kończyn, „dolegliwości pseudoorganiczne” – bóle nerkowe, żołądkowe, wątrobowe, związane z perystaltyką jelit (zaparcia, wzdęcia, rozwolnienia) i inne...
Ponad 50 letnie doświadczenia w leczeniu dr W.P. Ackermanna i ponad 30 letnia działalność dydaktyczna i terapeutyczna Ackermann College of Chiropractic w Stockholmie uczyniły tą metodę jedną z najstarszych i najbardziej znanych, głównie ze względu na dużą skuteczność w walce z bólem.

Obecna oferta cenowa szkoleń przedstawia się bardzo korzystnie. Tylko szkolenia odbywające się w Polsce są oferowane w niższej, konkurencyjnej cenie. Poza Polską koszt szkolenia to 1600 euro (bądź równowartość tej kwoty). Ze względu na specyfikę nauczanego materiału ilość osób w grupie szkoleniowej jest niewielka. Na jednego instruktora przypada 12 osób, a każdy uczestnik szkolenia otrzymuje oprócz drukowanych materiałów szkoleniowych również płytę DVD z prezentowanymi technikami. Podczas 4 dniowego intensywnego kursu będą mogli państwo poznać jedyny w swoim rodzaju program zabiegowy, który umożliwi całościową diagnozę i terapię dysfunkcji kręgosłupa i stawów.

Zalety metody dr Ackermanna
szybka ocena przemieszczeń w obrębie miednicy
natychmiastowe testy różnicujące przyczyny funkcjonalne i strukturalne
efektywne i skuteczne techniki korekcyjne
możliwość zastosowania technik alternatywnych
wykonywanie zabiegów docelowych (w konkretnym miejscu i kierunku)
reguła 80% - przewidywalne kierunki przemieszczeń w określonych se-
gmentach kręgosłupa
duża skuteczność metody w pracy z pacjentem
dobrze wykonany zabieg nie wymaga od terapeuty dużej siły


Więcej informacji uzyskają Państwo odwiedzając polską wersje strony szweckiego Ackermann College of Chiropractic:
www.ackermann-institutet.se

W przypadku dodatkowych pytań bądź wątpliwości prosimy o kontakt.
Najbliższe szkolenia
ZAPRASZAMY

Nowe szolenia:

***
Ubezpieczenia dla terapeutów!!!
***

zapraszamy na Facebook na funpage KTO!!
***
W razie zainteresowania prosimy o kontakt.

1286703

designed by X-RAY