„Fizjoterapeuta ma umysł naukowca, serce humanisty i dłonie artysty”
Funkcjonalna Stabilizacja Kręgosłupa PDF Drukuj Email

 

 

 

 

Funkcjonalna Stabilizacja Kręgosłupa (FSK) to forma terapii treningowej streszczona w kartach z zestawami ćwiczeń wykorzystującymi pracę z obciążeniem o stopniowanej trudności i w ściśle określonych płaszczyznach.

Trening koncentruje się wokół wzmacniania siły mięśni, głównie stabilizujących kręgosłup, a także koordynacji i szybkości, przez co pacjent bezpieczniej i łatwiej może sprostać codziennym obciążeniom.

Koncepcja ta wypełnia lukę między zakończonym procesem leczenia, a pełnym powrotem do obciążeń zawodowych lub sportowych. Szczególnie wpisuje się w trójwymiarowy model myślenia Osteopatii Funkcjonalnej, pozwala utrwalić efekty terapii manualnej lub osteopatii. Zaleca formy ruchu dla pacjentów po korekcji statyki - zwłaszcza kręgosłupa, umożliwia uzyskanie lepszej stabilizacji i trwałej poprawy funkcjonalnej.

FSK jest możliwa do zastosowania niemal w każdych warunkach, w fizjoterapii i sporcie, w treningu nadzorowanym oraz indywidualnie przez pacjenta, u osób młodych i starszych, w stanach ostrych oraz przewlekłych, zarówno w terapii, jak i prewencyjnie.

 

Systemy stabilizacji z obciążeniem to cenny kurs rozwijający szczególnie dla terapeutów. Minimum teorii i rozbudowana część praktyczna pozwala doświadczyć istoty terapii oraz przekazuje wiedzę o planowaniu treningu w różnych jednostkach chorobowych.  Ostatni z trzech dni to "klinika"- schematy postępowania w najczęstszych przypadkach np. po wypadnięciu "dysku", po urazie odc. szyjnego...

 

Kurs dla Ciebie jeśli:


  1. brakuje Ci czasem lub często sposobu na utrwalenie efektów pracy terapią manualną,
  2. jak nie wiesz co zadać pacjentowi do domu,
  3. chcesz zadać ćwiczenia w pewnym systemie, proste i skuteczne,
  4. będą przypadki kliniczne i schematy w często spotykanych przypadkach - "gotowce":-) (np w rwie kulszowej, urazie biczowym...)
  5. prowadzisz zajęcia z gimnastyki/fitnessu...
  6. sam masz problemy z kręgosłupem i chciałbyś poprawić swoją ergonomię pracy, lub coś zrobić dla siebie i nieco poćwiczyć ...

 

Prowadzący: Thomas Herrmann

autor książki „Rehabilitation im Alltag und Sport‶, docent FOI oraz RRS w Niemczech

info: www.rehazentrum-hermann.de

 

 

 

 

 

 

© 2016 :: SZKOLENIA :: ACKERMANN :: KONCEPCJA TERAPII OBRZĘKOWEJ :: Oleśnica, ul. Okrężna 21/2