Najbliższe szkolenia
ZAPRASZAMY

Nowe szolenia:

***
Ubezpieczenia dla terapeutów!!!
***

zapraszamy na Facebook na funpage KTO!!
***
W razie zainteresowania prosimy o kontakt.

Ausbildungsinstitut für funktionelle Osteopathie und Integration®
Niesamowita koncepcja opracowana przez dwóch wybitnych specjalistów oraz skuteczność zweryfikowana podczas pracy z pacjentami (ponad 100 000 zabiegów).
Funkcjonalna Osteopatia i Integracja® (FOI) jest kompleksowym podejściem zabiegowym odnoszącym się do aparatu ruchu. FOI to terapia całego organizmu, która zakłada, że na problem powstały w aparacie ruchu organizm reaguje kompensacją w innych okolicach.


www.feldbergklinik.de

Specjalistyczna Klinika Leczenia Obrzęków dr Asdonka
Forma zabiegów oraz pojęcie „manualny drenaż limfatyczny” zawdzięczane są duńskiemu filologowi dr Emilowi Vodderowi, który po raz pierwszy wprowadził je w roku 1936. Jego metoda nie odegrała jednak w tym okresie czasu szczególnego znaczenia w medycynie.
W 1963 roku pomysł na tego typu terapię podjął niemiecki lekarz Dr Johannes Asdonk z Essen wraz z przyszłą żoną Krystyną Barteczko z Zabrza.
Z biegiem czasu dołączył on do tej terapii chwyty stosowane przy obrzękach oraz terapię uciskową (kompresji) i w roku 1972, po zaprezentowaniu jej w aspekcie naukowym, wprowadził ją do repertuaru leczniczych zabiegów medycznych jako „fizjoterapię na obrzęki wg Asdonk i Barteczko”.
Skuteczność terapii Asdonka mogła zostać udowodniona na podstawie wprowadzonej przez prof. Kuhnke z Bonn analizy objętościowej kończyn, dzięki czemu od 1974 jest ona uznawana i refundowana również przez kasy chorych. W 1973 roku powstała pierwsza na świecie specjalistyczna klinika limfologiczna – „Feldbergklinik Dr. Asdonk”.


Dr n. med. Anna Lelek-Szacka, internista, pulmonolog , limfolog, Bachelor
of Chinese Medicine

W 1980 roku absolwentka i wieloletnia asystentka (Zakład Histologii i Klinika Gastroenterologii) na Śląskiej Akademii Medycznej w Katowicach, od 1988 roku w Niemczech, początkowo w klinikach gastroenerologii i angiologii w Berlinie Zachodnim, od 1992 ordynator w licznych Klinikach rehabilitacyjnych w Schwarzwaldzie (Niemcy), z tego 6 lat w klinikach limfologicznych.
Aktualnie ordynator założonej w 1973, pierwszej na świecie specjalistycznej limfologicznej Feldbergklinik Dr. Asdonk w Sankt Blasien (Niemcy), w której od lat oprócz niemieckich, leczeni są pacjenci z problemami limfologicznymi z całego świata, głównie z krajów Unii Europejskiej, w tym również z Polski.


Małgorzata Mrozińska
Urodzona we Wrocławiu, gdzie mieszka i pracuje. Absolwentka Wydziału Fizjoterapii AWF we Wrocławiu.
Od 2001 r. pracuje w Klinice Angilogii, Nadciśnienia Tętniczego i Diabetologii Akademickiego Szpitala Klinicznego.
Od 2002 r. zajmuje się problemem leczenia obrzęków w ramach własnej działalności.
W 2004 r. uczestnik kursu Kompleksowej Terapii Obrzęków. Kilkukrotne pobyty i praca w Specjalistycznej Klinice Limfologicznej w Niemczech - Feldbergklinik Dr Asdonk.


Robert Trybulski
Urodzony w 1972 roku, absolwent kierunku fizjoterapia i nauczycielski AWF w Katowicach, trener sportów walki, nauczyciel w Medycznej Policealnej Szkole Wojwództwa Śląskiego w Raciborzu i Górnośląskiej Wyższej Szkole Handlowej w Katowicach na kierunku fizjoterapia, członek kilku towarzystw naukowych, liczne kursy z terapii manualnych, osteopatii, masażu, PNF, Bobathów dla dorosłych itp.


www.kurpfalz-ml-schule.de

Szkoła leczenia obrzęków umiejscowiona w Mannheim.
Założycielem szkoły jest Claus Wenz, a zdobyte doświadczenia w pracy z dr Asdonkiem oraz prof. Khunke pozwoliły stworzyć podwaliny do kształcenia kadr medycznych w zakresie manualnego drenażu limfatycznego.

108979

designed by X-RAY